Bičių duonelė, ekologiška, 100 g

 • Kraunamos nuotraukos
  Kaina 699
  Šią prekę turime sandėlyje.
  Į krepšelį 
 • Bičių duonelė yra surinkta ekologiniame mūsų šeimos bityne, kurį supa miškai, laukinės pievos, specialiai bitėms sėjami vaistažolių laukai.

  Visi mūsų bityno produktai yra sertifikuoti EKOAGROS ekologiniu sertifikatu.

  Kas yra bičių duonelė?

  Bičių duonelė (arba bičių duona) – tai rusvos ar rudos spalvos saldžiarūgščio skonio rutulėliai. Pagrindinę bičių duonelės dalį sudaro bičių surinktos žiedadulkės. Kaip atsiranda duonelė? Bitės ant kojelių atsineša žiedadulkių į avilį, tuomet sudeda jas į korio akeles ir ten užkonservuoja. Tas žiedadulkių mišinys, veikiant mikroorganizmams, fermentams, drėgmei ir  šilumai, maždaug per dvi savaites tampa bičių duonele. Visas procesas panašus į duonos rauginimą, todėl ir vadinamas šis produktas bičių duonele. Bitėms tai pagrindinis baltymų, riebalų, mikroelementų ir vitaminų šaltinis. Tad bitininkas iš avilio pasiima tik nedidelę bičių duonelės dalį, visa kita palieka bitelėms.

  Bičių duonelės sudėtis

  Bičių duonelėje yra baltymų, riebalų rūgščių, vitaminų, mikroelementų, fermentų, flavonoidų, angliavandenių.

  Bičių duonelės nauda

  Vartodami bičių duonelę savo racioną papildysite vitaminais ir mikroelementais. 

  Kaip vartoti bičių duonelę?

  Bičių duonelės rekomenduojama profilaktiškai vartoti po 10–15 g per dieną (pirmoje dienos pusėje po valgio), ypač žiemos, pavasario laiku. Pavartoję vieną mėnesį, galite padaryti savaitės pertrauką. Bičių duonelę galite paskaninti medumi, užgerti šiltu vandeniu.

  Bičių duonelė vaikams

  Vaikams bičių duonelės patartina vartoti po 1 arbatinį šaukštelį per dieną, rekomenduojama sulaukus 3 metų. Pradėti skanauti nuo 1 granulės per dieną, stebėti, ar neatsiranda alergijos požymių.

  Bičių duonelės maistinė vertė

  Bičių duonos energinė vertė 100 g – 1008 kJ/ 238 kcal.

  Bičių duonelės laikymo sąlygos

  Bičių duonelę rekomenduojama laikyti sausoje, vėsioje, tamsioje vietoje sandarioje taroje.