Bičių duonelė, ekologiška, 100 g

 • Kraunamos nuotraukos

  Bičių duonelė, ekologiška, 100 g

  Kaina 799
  Šią prekę turime sandėlyje.
  Į krepšelį 
 • Bičių duonelė surinkta ekologiniame mūsų šeimos bityne, kurį supa miškai, laukinės pievos, specialiai bitėms sėjami vaistažolių laukai.

  Bičių duonelė yra ekologiška, sertifikuota EKOAGROS. 

  Kas yra bičių duonelė (arba bičių duona)?

  Bičių duonelė – tai rusvos ar rudos spalvos saldžiarūgščio skonio rutulėliai. Pagrindinę bičių duonelės dalį sudaro bičių surinktos žiedadulkės. Kaip atsiranda duonelė? Bitės ant kojelių atsineša žiedadulkių į avilį, tuomet sudeda jas į korio akeles ir ten užkonservuoja. Tas žiedadulkių mišinys, veikiant mikroorganizmams, fermentams, drėgmei ir  šilumai, maždaug per dvi savaites tampa bičių duonele. Visas procesas panašus į duonos rauginimą, todėl ir vadinamas šis produktas bičių duonele. Bitėms tai pagrindinis baltymų, riebalų, mikroelementų ir vitaminų šaltinis. Tad bitininkas iš avilio pasiima tik nedidelę bičių duonelės dalį, visa kita palieka bitelėms.

  Kaip vartoti bičių duonelę?

  • Bičių duonelė jau paruošta vartoti tiesiai iš indelio. Bičių duonelę galite susimaišyti su medumi, užgerti šiltu vandeniu. Bičių duonelės galite įsiberti į vaisių, daržovių kokteilį. 
  • Suaugusiesiems apiterapeutai rekomenduoja bičių duonelės profilaktiškai vartoti po 10–15 g per dieną (pirmoje dienos pusėje po valgio), ypač šaltuoju žiemos, pavasario laiku, kai išsenka natūralios organizmo vitaminų atsargos. Pavartoję bičių duonelės vieną mėnesį, galite padaryti savaitės pertrauką.
  • Habil. dr. Dalia Stasytytė Bunevičienė vietoje vieno multivitaminų kurso siaučiant virusams siūlo 2–4 savaites pavartoti žiedadulkių ar bičių duonelės. 
  • Bičių duonelė itin tinka atsigauti, jei teko sugerti antibiotikų kursą, po stiprios ligos. 
  • Jei kamuoja per didelis skrandžio rūgštingumas, bičių duonelės negalima vartoti tuščiu skrandžiu, būtinai tik pavalgius. Jei skrandžio rūgštingumas normalus, bičių duonelę galite vartoti ir prieš valgį, ir po valgio. 

  Ar galima vartoti bičių duonelę vaikams?

  Vaikams bičių duonelės patartina vartoti po 1 arbatinį šaukštelį per dieną, rekomenduojama sulaukus 3 metų. Pradėti skanauti nuo vienos granulės per dieną, stebėti, ar neatsiranda alergijos požymių. Galima padėti lėkštutę bičių duonelės su dienos norma ant stalo vietoj saldumynų ar užkandukų. Vaikai paprastai bičių duonelę mėgsta ir mielai valgo, nes ji malonaus saldžiarūgščio skonio. 
   

  Bičių duonelės maistinė vertė

  Bičių duonos energinė vertė 100 g – 1008 kJ/ 238 kcal.

  Bičių duonelės laikymo sąlygos

  Bičių duonelę rekomenduojama laikyti sausoje, vėsioje, tamsioje vietoje sandarioje taroje.

   

  Sertifikavimo įstaigos kodas – LT-EKO-001.

  Kilmės šalis – Lietuva.