Bičių pikis - stebuklingas produktas iš gamtos

Bičių pikis - stebuklingas produktas iš gamtos

Įvairių šalių mokslininkai ieško būdų, kaip kovoti su virusais natūraliomis priemonėmis. Bičių pikis (propolis) - viena iš jų, tai tikras gamtos stebuklas, kurio antivirusinį poveikį patvirtina tyrimai. Beje, turime žinių, kad eksperimentus su bičių pikiu (kaip jis kovoja su COVID virusu) šiuo metu atlieka ir Lietuvos mokslininkai, nekantriai laukiame gerų žinių iš jų. 

Moksliniai tyrimai patvirtina, kad bičių pikis stiprina imunitetą, mažina uždegimą, skausmą, skatina audinių atsinaujinimą. 

Kas yra bičių pikis?

Bičių pikis (propolis) – biologinė medžiaga, kurią surenka bitės iš medžių pumpurų, jaunų šakelių lapų. Pikyje yra įvairių augalų dervų, kitų aromatinių medžiagų. Jas bitės sumaišo su savo seilėmis, vašku, nektaru ir žiedadulkėmis. Pikiu bitės užklijuoja avilio plyšius, pritvirtina korius.

Jau nuo senų laikų žmonės žinojo, kad bičių pikis padeda gyti žaizdoms, malšina skausmą, tinimą, šalina blogą kvapą. Bitininkai pastebėjo, kad avilyje ar drevėje, kur gyvena bičių šeima, yra labai švaru. Paaiškėjo, kad bičių šeimą nuo infekcijų ar pašalinių gyvių saugo pikis.

Mokslininkai nustatė, kad iš tiesų bičių pikis turi antimikrobinių, antivirusinių savybių, mažina uždegimą, skausmą, skatina audinių atsinaujinimą. Pikyje gausu mikroelementų, ypač daug cinko ir mangano, kurie itin svarbūs ląstelių augimo, diferenciacijos procesams. Jame randamas nedidelis beveik visų vitaminų ir 17 aminorūgščių kiekis.

Bičių pikio (propolio) teikiama nauda

Bičių pikis tinka gydyti slogą, gerklės uždegimą, kitas viršutinių kvėpavimo takų ligas. Sloga gydoma aliejumi su bičių pikiu.
Tracheito, laringito, bronchito simptomams palengvinti tinka bičių pikio inhaliacijos su medumi.
Gerklės skausmui malšinti – purškalas ar pastilės su bičių pikiu (propoliu).

Pikio preparatai taikomi odontologijoje burnos gleivinės opoms ir parodontozei gydyti. Juo galima malšinti ir danties skausmą (pridėkime prie skaudamo danties šaknies nedidelį pikio gabalėlį ir palaikykime, kol skausmas aprims). Parodontozės profilaktikai galima naudoti dantų pastą su pikiu.

Pikis pasižymi imuninę sistemą aktyvinančiu poveikiu, reguliuoja antikūnų gamybą, dalyvauja kraujodaros procesuose.

Bičių pikį patariama vartoti nusilpusiems, turintiems polinkį dažnai sirgti kvėpavimo takų ir kitomis peršalimo ligomis, gripu žmonėms, prieš chirurgines operacijas ar po jų. Tam puikiai tinka propolio kapsulės.

Bičių pikis - senėjimo priešas

Viena iš organizmo senėjimo priežasčių yra jame vykstantys oksidacijos procesai. Juos gali sustabdyti antioksidantai. Antioksidacinį bičių pikio poveikį nulemia viena iš jo sudėtyje esančių nesočiųjų riebalų rūgščių – oksideceno rūgštis. Bičių pikio preparatai naudojami aterosklerozės profilaktikai ir hipertenzijai gydyti: juos vartojant mažėja cholesterolio koncentracija kraujyje, kraujo spaudimas.

Bičių pikis ir odos problemos

Pastebėta, kad naudojant pikį išoriškai geriau gyja pūliuojančios žaizdos, mažėja skausmai. Pikis mažina uždegimą, skatina odos regeneraciją ir epitelizaciją. Juo gydomos karpos, nuospaudos: ant nuospaudos ar karpos uždėkite pikio rutulėlį, apriškite ir 3 dienas palaikykite. Tvarstį nuėmus nuospauda nupjaunama.

Kaip pasigaminti aliejinį bičių pikio tirpalą?

Aliejinį bičių pikio tirpalą ruošiam taip: pašildom aliejų (naudojam prastą puodą, nes jį bus sunku išplauti), kad nenusideginant būtų galima laikyti pirštą, tada įdedam smulkiai sumalto pikio ir maišom, kol pasidarys vientisa masė. Santykis - 20 g pikio, 100 ml aliejaus. Supilam į buteliuką, laikom tamsioje vietoje. Aliejiniu pikio tirpalu tepam nosies gleivinę.

Kaip pasigaminti spiritinę bičių pikio užpiltinę?

Spiritinis tirpalas su pikiu tinka gerklės skalavimams. Jį paruošti paprasta: užpilti pikį spiritu, laikyti tamsioje vietoje. Santykis - 20 g pikio, 100 ml spirito. 

Taigi bičių pikis yra aktyvi biologinė medžiaga, labai naudinga įvairioms ligoms gydyti. Vis dėlto norisi perspėti, kad kaip vidinio vaisto ar aerozolio bičių pikio negalima ruošti namų sąlygomis, gydantis jo preparatais reikia laikytis nustatytų dozių (ypač vaikams).

Jei norite publikuoti šį straipsnį, nurodykite www.medausnamai.lt kaip šaltinį.