Bičių vaškas

 • Kraunamos nuotraukos

  Bičių vaškas

  Šią prekę turime sandėlyje.
  Kaina 390
  Šią prekę turime sandėlyje.
  Į krepšelį 
 • Bičių vaškas surinktas ekologiniame EKOAGROS sertifikuotame ūkyje.

  Natūralus bičių vaškas tinka gaminti kosmetikos priemones, maistines vaško drobeles, lieti žvakes, dažyti margučius. Jis maloniai kvepia medumi ir gėlėmis.

  Kas yra bičių vaškas?

  Vašką gamina bičių darbininkių vaško liaukos, išsidėsčiusios apatinėje pilvelio dalyje. Daugiausia vaško pagamina jaunos bitės. Vaško gamybą ir jo išsiskyrimą stimuliuoja geras medunešis: kuo daugiau bitės prineša į avilį medaus ir žiedadulkių, tuo daugiau jos pagamina vaško ir siuva korių.

  Bičių vaškas buvo žinomas gilioje senovėje. Senovės Egipte vašką naudojo mirusiems balzamuoti, žvakėms gaminti. Viduramžių Lietuvoje, kurioje tuo metu dar vyravo drevinė bitininkystė, jau mokėta surinkti ir pagaminti didelius vaško kiekius, jų užtekdavo vietinei rinkai ir eksportui.

  Bičių vaško sudėtis

  Šviežias bičių vaškas yra visiškai baltas. Vėliau vaškas įgauna gelsvą spalvą, nes jame įsimaišo pikio ir žiedadulkių. Natūralus bičių vaškas maloniai kvepia medumi.
  Į vaško sudėtį įeina sudėtingi eteriai, laisvosios riebiosios rūgštys ir angliavandeniai. Bičių vaške yra daug karotinoidų (provitamino A) ir kitų dažomųjų, aromatinių medžiagų. Jame randama šiek tiek mineralinių medžiagų, taip pat priemaišų: žiedadulkių, pikio etc. Bičių vaško lydymosi temperatūra - 60-68 laipsniai.

  Bičių vaško nauda

  Natūralus bičių vaškas tinka gaminti kosmetikos priemones. Jis sudaro apsauginę plėvelę ir neleidžia odai išgarinti drėgmės, ją maitina ir minkština.
  Taip pat bičių vaškas naudojamas inhaliacijoms, vaško terapijoje, fizioterapijoje, termoterapijoje.

  Kur pirkti?

  Mes siūlome bičių vaško įsigyti internetu mūsų el. parduotuvėje.

  Taip pat natūralaus bičių vaško galite įsigyti mūsų partnerių parduotuvėse:
  • Vilniuje, parduotuvėje „Du medu“, Antakalnio g. 43.
  • Klaipėdoje, parduotuvėje „Du medu“, Šiaurės pr. 15.