Grikių medus, ekologiškas

 • Kraunamos nuotraukos

  Grikių medus, ekologiškas

  Šią prekę turime sandėlyje.
  Kaina 699
  Šią prekę turime sandėlyje.
  Į krepšelį 
 • Grikių medus - tamsus, rausvos arba rudos spalvos, aštraus skonio bei specifinio kvapo.

  Mūsų parduodamas medus yra sertifikuotas EKOAGROS, surinktas ekologiniame Laimono Galvono bityne. Aplink bityną 3 km spinduliu nėra jokių taršos šaltinių, bitės gydomos natūraliomis rūgštimis, bitininkaujama tik mediniuose aviliuose, visa produkcija pilstoma į stiklinę tarą.

  Kas yra medus?

  Medų nešančios bitės egzistavo dar prieš atsirandant žmonėms. Seniausioms medunešių bičių fosilijoms – 150 milijonų metų. Pirmosios rašytinės žinios apie bites pasirodo dar 7000 m. pr. Kr. Šiaurės Kinijoje. Ispanijoje buvo rasti 7000 metų senumo piešiniai, vaizduojantys bičių priežiūrą.
  Senovės egiptiečiai medų maistui pasaldinti naudojo jau prieš 4000 metų. Jis buvo siejamas ir su gimimu, ir su mirtimi. Medus buvo aukojamas dievams, jis buvo prieinamas tik turtingiems žmonėms. Graikai tikėjo, kad medus – tai dievų maistas. Tikėta, kad medus ilgina gyvenimą ir teikia stiprybės.
  Medų bitės gamina iš nektaro. Tai saldus skystis, kuri išskiria augalai žydėjimo metu žieduose. Medaus skonis ir kvapas priklauso nuo augalų žiedų kvapo, iš kurių paimtas nektaras. Taip pat jis priklauso nuo bičių vaško ir kitų kvapų, kurie yra avilyje.

  Medaus sudėtis

  Meduje yra angliavandenių (fruktozės, gliukozės, sacharozės, maltozės), fermentų, mineralų, vitaminų, baltymų, eterinių aliejų, vandens.
  Pagal kilmę medus skirstomas į vienarūšį (monoflorinį) – grikių, liepų, kt. ir daugiarūšį, įvairių žiedų (poliflorinį) – pievų, miškų.

  Grikių medaus nauda

  Grikių medus – puikus energijos šaltinis, jame gausu mineralinių medžiagų, fermentų, vitaminų.

  Kaip vartoti medų?

  Medų verta rinktis vietoj cukraus, nes meduje esanti gliukozė ir fruktozė daug lengviau pasisavinamos organizmo.

  Per dieną rekomenduojama suvalgyti iki 100 g medaus.

  Jei norite organizmą praturtinti biologiškai aktyviomis medžiagomis, patariame kasryt prieš pusryčius išgerti stiklinę šilto vandens su šaukšteliu medaus.

  Jei sunku užmigti, rekomenduojame stiklinę šilto vandens su medumi išgerti vakare prieš miegą.

  Medus vaikams

  Vaikams ragauti bičių produktų rekomenduojama pradėti sulaukus 2 metų. Kūdikiams iki 1 metų duoti medaus negalima. Pradėjus skanauti medaus, stebėti, ar neatsiranda alergijos požymių.

  Medaus maistinė vertė

  Medaus energinė vertė (100 g) - 1377 kJ /324 kalorijos.

  Kaip laikyti medų?

  Medų patartina laikyti sandariame stikliniame inde sausoje, vėsioje, tamsioje vietoje.

  Kur pirkti?

  Šiuo metu internetu mūsų el. parduotuvėje galite įsigyti ekologiško pievų, miško, grikių medaus. Pavasario sezonu siūlome pavasarinio medaus, surinkto iš pienių, obelų žiedų. Rudens sezonu mūsų el. parduotuvėje galite rasti viržių medaus.