Žiedadulkės

Žiedadulkės

    Apie žiedadulkių naudą Kinijos medikai rašė jau XIV a. Tačiau vėliau apie žiedadulkes informacijos beveik nebuvo. Tik 1968 m. prancūzas Alenas Kaijas savo monografijoje jau mini atskirus mokslininkus, kurie tyrinėjo bičių renkamas žiedadulkes.  

XX a. viduryje rusų mokslininkas prof. N. Cicinas tyrinėjo Gruzijos kalnų šimtamečius gyventojus ir pastebėjo, kad daugelis jų buvo bitininkai, kasdien vartojo žiedadulkes.

Kas yra žiedadulkės?

Žiedadulkės - tai vyriškos lytinės augalų ląstelės, kurias renka bitės, kaupia kaip maisto atsargas ir jomis maitinasi. Kiekvienos augalų rūšies žiedadulkės skiriasi spalva, forma, dydžiu. Per vieną skrydį bitės surenka apie 20 mg žiedadulkių.

Kuo mums naudingos žiedadulkės?

Žiedadulkėse gausu vitaminų: A, B grupės, C, D, E, karotinoidų, rutino, folinės rūgšties, baltymų ir mikroelementų. Žiedadulkės teigiamai veikia nervų sistemą, tinka vartoti esant nemigai, stiprinti imunitetą, sveikstant po ligų. Žiedadulkės gerina medžiagų apykaitą, suteikia energijos, padeda aterosklerozės atveju, slopina uždegimus, stiprina kapiliarus.

Kaip vartoti?

Žiedadulkes rekomenduojama vartoti vieną ar du mėnesius (darant savaitės pertrauką), patartina pirmoje dienos pusėje. Suaugusiajam – apie 20 g per dieną (valgomąjį šaukštą), vaikui - tiek gramų žiedadulkių, kiek jam metų.  

 

Parengta pagal A. Gendrolio "Žiedadulkės ir bičių duonelė. Kaip sveikai ir ilgai gyventi"