Bičių produktų nauda imunitetui

Bičių produktų nauda imunitetui

Šaltuoju metų laiku itin svarbu stiprus imunitetas, gera savijauta, teigiama nuotaika. Į pagalbą mums ateina natūralūs vitaminai iš gamtos – puikieji bičių produktai. Tai ne tik medus, bet ir žiedadulkės, pikis, bičių duonelė.

Kuo mums naudingos žiedadulkės?

Žiedadulkėse gausu vitaminų: A, B grupės, C, D, E, karotinoidų, rutino, folinės rūgšties, baltymų ir mikroelementų. Žiedadulkės stiprina imunitetą, teigiamai veikia nervų sistemą, gerina nuotaiką, suteikia energijos. Žiedadulkes rekomenduojama vartoti vieną ar du mėnesius (darant savaitės pertrauką), patartina pirmoje dienos pusėje. Suaugusiajam vartoti apie 20 g per dieną (valgomąjį šaukštą), vaikui – tiek gramų žiedadulkių, kiek jam metų. 

Bičių pikis – natūralus antibiotikas

Mokslininkai nustatė, kad bičių pikis turi antimikrobinių, antivirusinių savybių, mažina uždegimą, skausmą. Bičių pikis yra pats stipriausias natūralus antibiotikas mūsų geografinėje platumoje. Pikyje gausu mikroelementų, ypač daug cinko ir mangano, kurie itin svarbūs ląstelių augimo, diferenciacijos procesams. Jame randamas nedidelis beveik visų vitaminų ir 17 aminorūgščių kiekis. Bičių pikis tinka gydyti slogą, gerklės uždegimą, kitas viršutinių kvėpavimo takų ligas. Pikis pasižymi imuninę sistemą aktyvinančiu poveikiu. Bičių pikį patariama vartoti nusilpusiems, turintiems polinkį dažnai sirgti kvėpavimo takų ir kitomis peršalimo ligomis žmonėms.

Medus su koriu – natūrali kramtomoji guma

Medus koryje ilgiau išlieka skystas, geriau išsaugo savo naudingąsias savybes. Medų su koriu rekomenduojama kramtyti ilgesnį laiką (apie 10 minučių). Tokiu būdu organizmas gauna ne tik medaus, bet ir daugelį vertingų komponentų: vitamino A, žiedadulkių, bičių pikio. Beje, bičių vaške vitamino A (karotino) yra netgi daugiau negu morkose. Kramtant medaus korį, vitaminai pasisavinami per burnos gleivinę. Iškramtytą vašką reikia išspjauti, tačiau nieko tokio, jei gabalėlį jo nurysite.

Bičių duonelė imunitetui stiprinti

Pagrindinę bičių duonelės dalį sudaro bičių surinktos žiedadulkės. Bitės jas sudeda į korio akeles ir užkonservuoja. Bičių duonelėje yra baltymų, riebalų rūgščių, vitaminų, mikroelementų, fermentų, flavonoidų, angliavandenių. Bičių duonelėje esantys baltymai padeda atkurti prarastas jėgas, tonizuoja organizmą, stimuliuoja ir teigiamai veikia imuninę sistemą, didina atsparumą stresui. Bičių duonelė papildo organizmą vitaminais ir mikroelementais, stiprina kaulus, atjaunina odą. Ji veiksminga hipertenzijos profilaktikai, kraujagyslių ir širdies veiklai gerinti.
Bičių duonelės rekomenduojama profilaktiškai vartoti po 10–15 g per dieną (pirmoje dienos pusėje po valgio), ypač žiemos, pavasario laiku. Vaikams bičių duonelės patartina vartoti po 1 arbatinį šaukštelį per dieną. Pavartojus vieną mėnesį, daryti savaitės pertrauką.
Mūsų el. parduotuvėje saugiai ir patogiai įsigysite bičių produktų iš ekologinio bityno: žiedadulkių, medaus, medaus su koriu, pikio, bičių duonelės, medaus skanėstų su liofilizuotomis uogomis.