Bičių duonelės nauda ir kaip ją vartoti

Bičių duonelės nauda ir kaip ją vartoti

Bičių duonelė – tai puikus vitaminų ir mineralinių medžiagų šaltinis Jūsų sveikatai ir grožiui.

  

Kas yra bičių duonelė?

Bičių duonelė – tai bičių surinktos žiedadulkės, sudėtos į korio akeles ir užkonservuotos. Korio akutėse esančias žiedadulkes veikia fermentacija. Bičių duonelė yra rudos spalvos, saldžiarūgščio arba šiek tiek karstelėjusio skonio (priklausomai nuo žiedadulkių). 

Sudėtis

Bičių duonelėje yra daug vitaminų: C, B grupės, E, H, P, pantoteinės, folinės rūgščių. Bičių duonelėje yra geležies, fosforo, kobalto ir kt. Bičių duonelėje yra fermentų, organinių rūgščių, pigmentų. Bičių duonelė vertinga tuo, kad joje yra 20 skirtingų amino rūgščių, kurių organizmas nesintetina, o turi gauti su maistu.

Kas naudingiau bičių duonelė ar žiedadulkės?

Organizmas lengviau įsisavina bičių duonelę nei žiedadulkes. Pagal biocheminę sudėtį bičių duonelė ir žiedadulkės yra panašios.
Bičių duonelėje yra beveik du kartus daugiau angliavandenių ir du kartus mažiau riebalų, šiek tiek mažiau baltymų, kelis kartus daugiau pieno rūgšties nei žiedadulkėse.
Mes rekomenduojame pavasario, vasaros sezonais vartoti žiedadulkes, kai jos renkamos šviežios. Rudenį, žiemą, ankstyvą pavasarį patariame vartoti konservuotą produktą – bičių duonelę.

Bičių duonelės nauda 

Anot prof. A. Gendrolio, bičių duonelė šalina fizinį ir protinį nuovargį, gerina nuotaiką, papildo vitaminų trūkumą, tinka po įvairių susirgimų jėgoms atgauti, stiprina imuninę sistemą, tinka mažakraujystės profilaktikai, reguliuoja sutrikusią virškinamojo trakto veiklą, gelbsti esant širdies ir kraujagyslių sutrikimams, aterosklerozei.

Kaip vartoti bičių duonelę?

Bičių duonelės rekomenduojame profilaktiškai vartoti po 10–15 g per dieną (pirmoje dienos pusėje po valgio). Pavartojus vieną mėnesį, daryti savaitės pertrauką.

Bičių duonelę galima čiulpti arba ištirpinti šiltame vandenyje. Duonelę rekomenduojama suvalgyti neskubant, ilgiau palaikyti burnoje. Ją galima maišyti su medumi. 

Bičių duonelė vaikams

Vaikams bičių duonelės galima pradėti duoti nuo 3 metų. Pradėti skanauti nuo 1 granulės per dieną, stebėti, ar neatsiranda alergijos požymių. Jei vaikutis nealergiškas, bičių duonelės patartina vartoti po 1 arbatinį šaukštelį per dieną.

Bičių duonelė nėščiosioms ir maitinančioms mamoms

Bičių duonelė – natūralūs vitaminai iš gamtos, jų galima vartoti ir besilaukiančioms, ir maitinančioms mamoms, jei jos nėra alergiškos bičių produktams.

Bičių duonelė ir skrandžio rūgštingumas

Jei skrandžio sulčių rūgštingumas yra normalus ar per didelis, bičių duonelė vartojama po valgio.

Esant per mažam rūgštingumui, bičių duonelę patartina vartoti 15-30 min. prieš valgį.